HABERLER

Ankara Sauna Masaj Salonları

Ankara Sauna Masaj Salonları
  • Tarih: 26 - Kasım - 2023

Ankara Sauna

İnsanlık tarihi kadar eski sayılabilecek masaj, milattan önce üç bin yıllarında ilk olarak Çin’de yaygınlık göstermeye başlasa da, yazılı kanıtlarda Eski Yunan dönemine ait bulgular mevcut olmaktadır. Masaj, isim olarak Eski Yunancadan gelmekte olup dilimizdeki karşılığı ”yoğurmak” anlamındadır. Geçtiğimiz yüzyılda sistemli bir şekilde incelemeye alınan masaj, Albert Hoffa tarafından düzenlemeleri yapıldıktan sonra ilerleyen yıllarda kendine bir sektör oluşturmuştur. Günümüzde, konusunda uzman, bilgili ve diploma sahibi kadrolara sahip masaj salonları tarafından yürütülmekte olan masaj salonları, gün geçtikçe profesyonel bir çizgiye taşınmakta, müşteri bakışında kalite ve nitelik daha çok ön plana çıkmaktadır.

Ankara Masaj Salonu

Hizmet sektöründe önemli bir yer edinmiş masaj salonları, yalnızca uzun yıllardır hizmet verebilen, kendini sürekli yenilemekle mükellef, kalitenin yanı sıra teknik donanım ve kalifiye personelleri ile sektörde varlıklarını sürdürebilmektedirler. Daima müşteri iletişimi için çağımız gerekliliği her zaman kabul görmüş müşteri memnuniyetini esas almayanlar için ise günümüzde ticari hayatlarını devam ettirmek oldukça zor görünmektedir. Ülkemiz genelinde pek çok masaj salonu bulunmaktadır, Ankara ise bugün ülkemizde bu hizmeti karşılamakta İstanbul’dan sonra ikinci sırada bulunmaktadır. Ankara Sauna salonları ülkemiz genelinde aktif bir yer kazanmaktadırlar.

Kan dolaşımına katkısından başlayarak, sindirim sistemini düzenleyen, uyku ritmini yakalamaya kadar faydası çok olan masaj, aynı zamanda çağımızın hastalığı olan stres ile mücadelede bedensel dinginliğin yanı sıra ruhsal rahatlama vererek, çok önemli bir yer edinmektedir. Ülkemiz genelinde olduğu gibi Ankara Sauna salonları, nezih seçimleri ile aynı zamanda bir sağlık hizmetini de gerçekleştirmektedirler.

Günümüzde sayısal çoklukları nedeniyle rekabet halinde olan masaj salonları, müşteri memnuniyeti çerçevesinde hizmet sektörüne ayrı bir renk katarken, aynı zamanda kalite ve hijyen öneminin yanı sıra ekonomik fiyat seçenekleriyle de başka bir açıdan müşteri tercihlerinde nedenler arasına girmiştir. Günümüz masaj salonları kalite, hijyen ve ekonomik fiyat dengesi ile de devamlılığını sürdüren kurumsal kimliklere sahip olmak durumundadırlar. Ankara Masaj salonları bu konuda yine aktif bir öncülük yapmaktadır.

Tercihlerinizde güvenilir, kaliteli, nitelikli ve ekonomik fiyat politikası uygulayan masaj salonlarını seçeneklerinize eklerken, bir telefonla kolayca ulaşabileceğiniz, sizlere ilk karşılamadan uğurlamaya kadar çağdaş hizmet veren firmaları seçimlerinize ekleyiniz.

Thai(Tayland) Masajı

Thai masajı, tüm Dünya'da ismini duyumuş oldukça meşhur bir masaj türüdür. Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılamaktadır.

60 çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen bu masaj bir buçuk saatten dört saate kadar sürebilen bir zaman diliminde yapılır. Tayland’da 2.500 yıldan bu yana yapılan ve Tayland’ın geleneksel şifa sanatlarından bir tanesi olan Thai masajının temel yapısını Hint Yoga ve Çin’in geleneksel tıbbı oluşturmaktadır. İlk kullanıldığu zamanlarda masaj olarak değil, alternatif tıp için daha faydalı bir yöntem olarak görülmüştür.

Teknik olarak; vücuttaki enerji akış dengesini sağlamak için enerji kanalları üzerinde bulunan noktalara pres ve eklem esnekliği ve hareketliliğini sağlamak için pasif yoga hareketlerini kapsamaktadır. Yoga gibi zihinsel bir rahatlama hissi verdiği de kanıtlanmıştır. Ankara Masaj Thai masajı kıyafetli bedene ve yer minderi üzerinde yapılır.

Bu yöntem pasif esneme ve yumuşak basının vücudun enerji hatlarına uygulanmasıyla yapılır. Çok eski olan bu teknik ''Buda'' zamanından gelir ve Shiatsu, akubası ve yoganın karışımı gibidir. Masörler belli noktalara basıyı baş parmakları, elleri ve ayaklarıyla uygulayarak vücudun enerji akımını canlandırır ve müşterilerine esneme dahil bazı hareketler yaptırır. Thai masajı esnekliği artırır, stresi azaltır, iç organları uyarır ve vücudun enerji sistemini dengeler.

Hemen her ülkeye yayılmış ve her ülkede yaptırılabilen bir masaj türüdür. Bu masajı yapan kişiler de, genellikle Tayvan'lılardır. Mesela bir Thai masajını gittiğinizde bir Türk bu masajı yapamaz. Tayvan'da küçük yaşlardan itibaren bu masajın kursları ve okulları vardır ve oldukça uzun bir eğitimden geçilir.