KURUMSAL

Ankara'da Masaj Hizmetleri

Ankara'da Masaj Hizmetleri

Dünyada ve Ülkemizde Masaj

Ankara'da Masajın yaygın olarak uygulanması eski devirlerde kültürle alakalı olsa da günümüzde bu durum değişmiş görünüyor.  Eskiden Uzakdoğu ve  birkaç ülke dışında uygulanması çok az olan masaj son 50 yılda dünyanın gelişmiş ülkeleri başta olmak üzere pek çok ülkede yaygınlaştı. İnsanlardan gelen talep arttıkça masaj üzerine çalışan ve bunu ülkelerinde uygulayan kişiler de çoğalmaya başladı.

Ankara Masaj salonları artık birçok ülkede  insanların stres atmak ve rahatlamak amaçlı gittikleri başlıca mekanlardan.  Günlük yaşamın getirdiği pek çok sıkıntı masaj salonlarında atılabiliyor.Bununla bağlantılı olarak iş hayatının ve günlük yaşamın yoğun olduğu ülkelerde masaj ve benzeri uygulamalara rağbet eden insan sayısı oldukça fazla . Örneğin Kuzey Avrupa ülkeleri ve  Amerika’da masaj işi yapan işletmeler Uzakdoğu ülkelerinin birçoğunu geçmiş durumda.

Yeni ülkelerde uygulanan masajın nasıl yapıldığı ise çeşitli yönlerden üzerinde düşünülebilecek bir konu. Aslında masaj uygulamaları daha çok Uzakdoğu ülkelerdeki uygulama temellerine dayanıyor. Fakat bunun üzerine eklenen yeni öğrenilen masaj uygulamaları da var. Yeni hareketler,vücudun üzerine sürülen çeşitli koku ve jeller yötemlerdeki çeşitliliği arttırıyor.

Ülkemizde de masaj artık yaygın olarak talep edilen ve bunu karşılamak için  pek çok masaj salonu bulunan bir iş alanı. Masaj ile ilgili işletmelerin en çok bulunduğu yer tabii ki İstanbul. Onun ardından Ankara,İzmir ve tatil beldeleri geliyor. Ayrıca İstanbul ve Ankara’da bulunan pek çok otelde bulunan salonlarda da masaj uygulaması yapılıyor.

Ülkemizde Masaj Faaliyetleri

Ankara'da Masaj yapılan masaj salonu ve buna benzer yerler ülkemizde gün geçtikçe artıyor. Bununla paralel olarak masörlük eğitimi almak isteyen kişi sayısı da eskiye göre oldukça yüksek düzeylere çıkmış durumda.

Ülkemizde masaj eskiden sadece zenginlere, sosyoekonomik düzeyi yüksek kişilere hitap eden bir hizmetken günümüzde toplumun her kesiminden insan masaj salonlarına giderek bu hizmeti alıyor. Bu durumun bu hale gelmesinde kolay ulaşılabilirlik, uygun fiyatlandırma, kabul edilebilir standartlarda sunulan hizmet gibi faktörlerin etkili olduğunu söylemek yanlış olmaz. Dünyada yapılan uygulamalara benzer yeni uygulamalar ve masaj yapılan işletmelerle ilgili yeni yaklaşımlar da masaj yapma işinin yaygınlığın arttıran diğer unsurlar olarak göze çarpıyor.

Ankara Masaj salonları ve bu alanda çalışan kişi sayısı artsa da masaj ülkemizde hala büyük illerden başlayarak diğer birkaç ile yayılan sınırlı bir alanda verilen bir hizmet. Masaj salonlarının yoğunluğu bakımından İstanbul, Ankara ve İzmir yani üç büyük ilimiz diğerlerine göre bariz bir şekilde daha önde. Ancak bu illerimizde dahi masaj hizmeti genellikle sadece il merkezine yakın yerlerde yapılıyor. Örneğin Ankara’nın bazı ilçeleri ve İzmir’in iç kesimde yer alan ilçelerinde halen tek bir masaj salonu yok.